Wycieczka po regionie

Zwiedzamy nasz region

Dnia 27 maja 2019r.  uczniowie uczestniczący w grancie oświatowym "Kto ty jesteś? - historycznie i turystycznie po regionie" oraz chętni z klas IV - VIII uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Inowłodza, Spały i Tomaszowa Mazowieckiego.

Zwiedzili oni jeden z pierwszych w Polsce murowanych kościółów pochodzący z XII w. - Św. Idziego i wspaniale zrekonstruowany zamek znajdujący się w Inowłodzu.

Następnie udaliśmy się do Spały, gdzie weszliśmy na teren Centralnego Ośrodka Sportu oraz obejrzeliśmy najciekawsze miejsca tej miejscowości – zabytkowy drewniany kościółek, spalskiego żubra będącego niepisanym herbem miasta. Poznaliśmy historię powstania Spały oraz rolę jaką historycznie ona pełniła.

Kolejnym punktem wycieczki był Skansen Rzeki Pilicy, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić stary młyn rzeczny, zobaczyć pozostałe z czasów wojny elementy uzbrojenia, wejść do okopu oraz zobaczyć kolekcję kajaków, którymi pływano po Pilicy.

Na zakończenie udaliśmy się do kręgielni, gdzie miło i aktywnie spędziliśmy czas.