Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego
W poniedziałek 2 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020, którą poprzedziła Msza Św. Uroczystość rozpoczęła się od meldunku, odśpiewania Hymnu Polski. Następnie głos zabrała nowo mianowana Dyrektorka Szkoły - Małgorzata Wawrzyńczak - Pawul, która serdecznie powitała wszystkich uczniów (a szczególnie dzieci z oddziałów przedszkolnych), pracowników szkoły, rodziców.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością - Burmistrz Miasta Drzewica - Janusz Reszelewski, radni - p. Renata Kałużna i p. Lech Nowak.
Pan L. Nowak odczytał wszystkim zebranym apel Komendy Policji o bezpieczeństwie w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor przypomniała zebranym wydarzenia historyczne z 1939 roku w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz bohaterów, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Delegacja uczniów udała się pod pomnik poległych Radziczan składając wiązankę i zapalając znicze.
Przedstawiła organizację nowego roku szkolnego, zapoznała nowych uczniów z tradycjami szkoły oraz życzyła dużo radości, sukcesów, zapału do pracy. Wyraziła pragnienie by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy, umiejętności, rozwijania swoich talentów. Następnie uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami do klas.