Bezpieczna droga do szkoły

Spotkanie z funkcjonariuszami policji z Opoczna

Dnia 10 września 2019 r uczniowie naszej placówki uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez policjantów z Opoczna z Wydziału Ruchu Drogowego-starszego sierżanta - Grzegorza Sałaja i starszego aspiranta - Mirosława Antosa. Pani Dyrektor - Małgorzata Wawrzyńczak - Pawul powitała zaproszonych gości i przedstawiła cel spotkania - promowanie właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa.
Głównym tematem zajęć profilaktycznych było: poznanie zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze, rozwijanie umiejętności przechodzenia przez jezdnię, przewożenia dzieci w fotelikach, bezpieczna jazda autobusem szkolnym.
Istotnym tematem pogadanki było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

Uczniowie dowiedzieli się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie (szczególnie u młodszych dzieci) wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta.
Policjanci podkreślili także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza o zmroku.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybiżenie i usystematyzowanie zasad dotyczących bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego nasi goście otrzymali od przedstawicielek kl. VIII pamiątkowy dyplom.
Organizatorem zajęć profilaktycznych była p. Maryla Barul.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię.Takie spotkania odbywają się w naszej szkole cyklicznie i przynoszą dobre efekty.