Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata 2019

Dnia 17.09.2019 roku w naszej szkole odbył się apel informacyjny dotyczący akcji „Sprzątanie świata”, która będzie miała miejsce w dniu 20.09.2019 r. Jest to już 30-ta edycja światowej akcji, która rozpoczęła się w 1989 roku w Australii, w Sydney. W Polsce akcja zapoczątkowana została w 1994 roku, zainicjowana przez Mirę Stanisławską – Meysztowicz.

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem: ”Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy.”

Każda klasa z naszej szkoły miała przydzielony teren, który wraz z wychowawcami posprzątała.

Teren wokół szkoły sprzątały przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III. Przydrożne rowy od kościoła do Kolonii Górnej sprzątali uczniowie klas IV – VI. Klasa VII posprzątała pobocza drogi do sklepu p. Kopytowskich. Najstarsza klasa VIII uprzątnęła teren od sklepu do kościoła oraz tereny wokół mostu.

Mamy nadzieję, że w ten sposób dołożyliśmy małą cegiełkę w trosce o los naszej Planety. Koordynatorem akcji była p. Ewa Korycka.