Nietypowa lekcja fizyki

Spotkanie z grupą "Zaelektryzowani"

24 IX 2019 r uczniowie kl. I - VIII uczestniczyli w niecodziennej lekcji fizyki pt: "Fizyka wszędzie styka" prowadzonej przez grupę "Zaelektryzowani".
W programie znalazły się: bezpieczne zabawy z gazami wchodzącymi w skład powietrza, eksperymenty z fizyki, chemii. Pokazy odbyły się z wykorzystaniem własnoręcznie przygotowanej przez prowadzących kolekcji rekwizytów, będących adoptowanymi na potrzeby przeprowadzenia doświadczeń przedmiotami użyteczności codziennej jak np. kosz na śmieci. Uczniowie mieli okazję obejrzeć m.in. zjawisko powstawania chmury, efekt działania fali uderzeniowej.

Brali udział w wybranych eksperymentach oraz "Kolorowym teście" sprawdzającym ich podzielność uwagi.  W bardzo przystępny sposób dowiedzieli się o wielu ciekawych zjawiskach fizycznych.
Nauka przekazana  w zabawnej i atrakcyjnej formie wzbudziła  duże zainteresowanie  i aktywność uczniów.
Aktorzy nie tylko wspaniale bawili publiczność, ale również zachęcali uczniów do pogłębiania wiedzy z zakresu fizyki i chemii.
Występ zakończył się gromkimi brawami i pozostanie w pamięci uczniów na długi czas - podkreśliła dyrektor szkoły - Małgorzata Wawrzyńczak- Pawul.