Zdrowo jem

Jesteśmy tym co jemy!?

Celem "Programu dla szkół" jest promowanie wśród uczniów zdrowej diety bogatej w owoce  i warzywa oraz produkty mleczne.
W ramach tego programu uczniowie kl. I-V otrzymują owoce i warzywa oraz produkty mleczne, które spożywają na świetlicy szkolnej. Prowadzone są zajęcia kulinarne z uwzględnieniem przekazywania wiedzy o zdrowym odżywianiu. Nauczyciele przekazują wiedzę o korzyściach płynących ze spożywania owoców i warzyw, mleka i ich przetworów poprzez organizowanie wystaw.
W ramach realizacji programu w kLasach I - III  odbyły się degustacje owoców i warzyw. Uczniowie rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach, zaś na zajęciach plastycznych rysowano, wyklejano owoce i warzywa. Pierwszaki zabawiły się w kulinarnych artystów przygotowując owocowo - warzywne pociągi i jeżyki, które nie tylko zachwycały wyglądem, ale był również bardzo smaczną przekąską. Ponadto dzieci obejrzały film "Przygody Chrumasa" promujący zdrowe odżywianie.
Produkty otrzymywane w ramach programu spożywane są w grupie, wśród rówieśników, co sprzyja utrwalaniu pozytywnych nawyków żywieniowych.
Koordynatorem "Programu dla szkół" jest pani Maryla Barul.