Pasowanie pierwszaków

ŚLUBUJEMY ! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADZICACH DUŻYCH

2 października 2019 r w naszej placówce odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia "dzieci z klasy pierwszej.
Ceremonię rozpoczęła Msza Św. w kościele w Radzicach Dużych.
Ten ważny w życiu każdego ucznia dzień, dzieci z klasy I pod kierunkiem swojej wychowawczyni - p. Barbary Rogulskiej rozpoczęły od poloneza. Zaprezentowały również swoje umiejętności wokalno - muzyczne w bogatym programie artystycznym.
Ślubowanie uświetnili swoją obecnością rodzice pierwszoklasistów, zastępca Burmistrza Miasta Drzewica - p.Dominik Niemirski, Dyrektor Oddziału Banku PKO w Przysusze - Michał Łoboda oraz uczniowie kl.II-III wraz z wychowawczynią.
Głównym celem uroczystości było włączenie uczniów klasy pierwszej do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej.
Dyrektorka Szkoły - p. Małgorzata Wawrzyńczak-Pawul dokonała ceremonii pasowania 12 uczniów, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia kl.I".
Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Kamila Barul.
Uroczyste ślubowanie odbyło się na świetlicy szkolnej w pięknej scenografii przygotowanej przez panią Barbarę Kaszubę.
Każdy uczeń kl.I złożył odcisk palca w kronice szkolnej w obecności zaproszonych gości oraz otrzymał drobny upominek od Rady Rodziców, zastępcy burmistrza Miasta Drzewica, uczniów kl. II-III, Dyrektora Banku PKO w Przysusze.
Rodzice przygotowali poczęstunek dla swoich dzieci.
Uroczystość była dla pierwszaków wspaniałą okazją do integracji w zespole klasowym jak i w społeczności szkolnej.
Pasowanie było uwieńczone pamiątkowymi zdjęciami.
Bohaterzy dnia dzisiejszego wspaniale zaprezentowali się na forum szkoły. Udowodnili wszystkim, że są godnymi miana "ucznia".
Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.