Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

W piątek 4.10.2019 r. obchodziliśmy po raz kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Od 26 września uczniowie pozdrawiali się „hasłem dnia” np. hasło 7*8 =56, odzew 9*6=54.

4 października 2019 r. od godziny 8.15 w klasach na lekcji odbywał się egzamin przy współpracy grup egzaminacyjnych i nauczycieli.

Uczniowie losowali po jednym losie i w ciągu trzech minut rozwiązywali wylosowane przykłady. Następnie komisje egzaminacyjne sprawdzały poprawność  ich rozwiązania. Jednocześnie egzaminatorzy  kierowali do uczniów dodatkowe zagadki i łamigłówki. Każdy, kto zdał test otrzymywał certyfikat i legitymację eksperta tabliczki mnożenia.

Od godziny 10.00 dwa patrole odwiedziły Ośrodek Zdrowia, sklepy w Radzicach Dużych oraz proboszcza parafii, dochodzili również do spotkanych na ulicy osób zapraszając do sprawdzenia się z tabliczki mnożenia. Po powrocie do szkoły i sprawdziły znajomość  tabliczki mnożenia  wśród wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Łącznie przeegzaminowano 142 osoby ( 113 uczniów i 29 osób dorosłych) z tego 104 osoby otrzymały certyfikat i tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za udział.