IV "Drzewicki Mistrz Ortografii"

IV  "Drzewicki Mistrz Ortografii"

We wtorek, 8 października w Regionalnym Centrum Kultury odbył się finał czwartej edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego "Drzewicki Mistrz Ortografii", organizowanego przez Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół pod patronatem Burmistrza Drzewicy.

Naszą szkołę reprezentowali Klasowi Mistrzowie Ortografii wyłonieni podczas etapu wewnątrzszkolnego konkursu.

Każda grupa wiekowa pisała inne dyktando, sprawdzające ortografię i interpunkcję. Teksty dyktand przygotowali poloniści ze wszystkich szkół podstawowych. Rolę lektorki pełniła emerytowana nauczycielka języka polskiego Renata Dziedzic.

Komisja sprawdzająca poprawność napisanych dyktand pracowała w składzie: Agnieszka Bogatek (SP w Drzewicy) - przewodnicząca, Agnieszka Składowska (SP w Idzikowicach), Agnieszka Mydłowska (SP w Brzustowcu), Agnieszka Składowska (SP w Domasznie), Katarzyna Czarnecka (SP w Radzicach Dużych) i Katarzyna Fatalska (SP w Drzewicy).

Oczekiwanie na finał urozmaicały zadania dla publiczności. Na ekranie wyświetlano niepełne wersje dyktand, a widownia mogła zmierzyć się z ortografią.

Laureatami z naszej szkoły zostali:

W kategorii klas IV

I wicemistrzem został Bartosz Sarna

W kategorii klas VIII

I wicemistrzynią została Kamila Barul

Pozostali reprezentanci naszej szkoły – Klasowi Mistrzowie Ortografii to:

1. Dominik Sikora (Klasa IV)

2.. Antonina Rogulska ( Klasa V)

3. Tatiana Nowak (Klasa VI)

4. Jagoda Wosek (Klasa VII)

Podczas uroczystego podsumowania konkursu najlepsi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy finaliści pamiątkowe dyplomy.

Uczestnicy konkursu jak i wspaniała publiczność otrzymali słodki poczęstunek.