Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Mottem uroczystości były słowa „Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy”. Jak każdy  apel również i ten rozpoczął się od meldunku przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego- Kamili Barul. Obchody tego   szczególnego  dnia są już w naszej szkole tradycją.

Następnie głos zabrała Pani  Dyrektor - Małgorzata Wawrzyńczak-Pawul, która serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz oświaty i edukacji, życzyła wszystkim zdrowia, sukcesów zawodowych, wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz zadowolenia ze swoich podopiecznych.

Słowa uznania w stronę nauczycieli skierowała przedstawicielka Rady Rodziców wręczając bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor.  Natomiast uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem Pani Barbary Kaszuby, Maryli Barul i Katarzyny Czarneckiej zaprezentowali się w humorystycznym programie i przygotowali swoim nauczycielom niespodziankę. Uczniowie klasy VIII zaprosili pracowników szkoły na wycieczkę pociągiem „Express do wiedzy”. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów i pracownicy obsługi zasiadali w wagonach na czele z Panią Dyrektor.

Młodzi artyści słowem, piosenką  zaakcentowali   ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników obsługi.

Kolejnym punktem uroczystości był występ grupy teatralnej „CO 2-Truciciele” z klasy VII. Aktorzy w odpowiednich strojach odegrali scenki z życia szkoły „na wesoło”.

Ostatnim punktem programu był teleturniej „Jaka to melodia” z udziałem nauczycieli. Cztery drużyny złożone z przedstawicieli nauczycieli i uczniów mieli za zadanie odgadnąć tytuł usłyszanej piosenki.

Zwyciężyła drużyna Pani Dyrektor Małgorzaty Wawrzyńczak - Pawul  wzmocniona przedstawicielką klasy VIII-Roksaną Karbownik i klasy IV-Kasią Tomczyk. Znane utwory z teleturnieju „Jaka to melodia” śpiewała cała publiczność. Było wiele emocji, przeżyć, wspólna zabawa.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów przekazali życzenia pedagogom i pracownikom obsługi wręczając kosz kwiatów na ręce Pani Dyrektor.

Piękna scenografia dodała charakteru uroczystości. Humorystyczne scenki o pracy nauczycieli i niestandardowych pomysłach na przetrwanie w szkolnych murach wywołały burze oklasków, wprowadzając  zgromadzonych w doskonały humor.

Uroczysta akademia na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich.