Dzień Głośnego Czytania Biblii

9 października 2019r. o godz. 17.00 w Mediatece  800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim odbył się  Dzień Głośnego Czytania Biblii.
W tym roku czytano fragmenty Księgi Hioba.
 Była to już piąta edycja wydarzenia, które organizują Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Idei  ku Demokracji w Piotrkowie.

Fragmenty Biblii - w tym roku Księgi Hioba - czytali m.in.: wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek, ksiądz biskup Marek Marczak, uczniowie piotrkowskich szkół, przedstawiciele WODN, MBP, ksiądz Mariusz Jersak, rektor kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie ksiądz Wiesław Żydel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Piotrkowie.
Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny dla uczniów pt.: „Zmagania z losem – Hiobowy problem”.
Prace konkursowe- nagrodzone i wyróżnione nadesłane z ponad trzydziestu szkół można było obejrzeć w holu Mediateki.
Wśród wyróżnionych znalazła się praca Zuzanny Nowak – uczennicy klasy VIII naszej Szkoły.
W konkursie  wzięła udział również  praca  uczennicy klasy V-Małgorzaty Kęski.
Opiekun- p. M. Grzybek