Wycieczka do Przysuchy

Dzień Chłopaka w klasie V i VI

9 października uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce do Przysuchy. Była to wycieczka zorganizowana z okazji mininego Dnia Chłopaka.W jej programie zalały się: wizyta w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji oraz Oddziale Banku PKO BP.

Wycieczkę ropoczęliśmy od wizyty w banku. Tu bardzo miło powitali nas jego pracownicy. Podzieleni na dwie grupy pod ich kierunkiem przemierzaliśmy poszczególne pomieszczenia banku. Panie opowiedziały man o historii powstania pierwszych banków, usługach świadczonych przez banki, pracy na poszczególnych stanowiskach, zasadach przepływu pieniędzy, zbezpieczeniach funkcjonujących w placówce. Chętni mogli się przymierzyć do funkcji dyrektora banku zasiadając w jego fotelu. Jednak wymagania jakie stawiane są pracownikom banku dotyczące wykształcenia i cech osobowości sprawiły, że wielu uczniów uznało, że to zawód nie dla nich.
Na pożegnanie wszyscy otrzymali przygotowane przez dyrektora banku firmowe gadżety.
W centrum sportu uczniowie milo spędzili czas z korzystając z uroków kąpieli na pływalni, relaksując się w jacuzzi czy zjężdżając 59 m rurą. Na kręgielni konkurowali ze sobą podczas gry w bowling.