Wycieczka do lasu

Wycieczka do Nadleśnictwa Przysucha-poznanie ścieżki ekologicznej –„Rawicz”

W dniu 29 X 2019r uczniowie kl. I-III wraz z opiekunkami-panią Barbarą Rogulską, Joanną Matysiak i Marylą Barul uczestniczyli w wycieczce do lasu, której celem był udział w ścieżce edukacyjnej „Rawicz”. Przewodnikiem wycieczki był pracownik Nadleśnictwa w Przysusze-pani Katarzyna Socha.

Dzieci poznały pracę leśnika, bogactwo środowiska leśnego. Zapoznały się z piętrową budową lasu, rozpoznawały gatunki drzew. Dowiedziały się jakie zwierzęta i ptaki zamieszkują lasy przysuskie. Spacerując  szlakiem byliśmy świadkami wielu zjawisk zachodzących w lesie. Tablice informacyjne przedstawiają bogactwo przyrody i historii. Na zakończenie ścieżki w miejscu zwanym „Skałka” na uczniów czekało ognisko rozpalone przez pracowników Nadleśnictwa. Uczestnicy  zrelaksowali się po fascynującej wycieczce leśnymi szlakami. Podczas spaceru dzieci bardzo chętnie zadawały pytania, aktywnie uczestniczyli w rozmowie.

Wycieczka była dla uczniów wspaniałą lekcją przyrody, która dostarczyła im nie tylko wielu wrażeń, ale pozwoliła wzbogacić słownictwo i wiedzę na temat lasu i jego darów.