BohaterON

BohaterON – włącz historię! – w naszej Szkole

W bieżącym roku szkolnym do tej wyjątkowej ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnić i uhonorować uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku dołączyła Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych.

W akcji BohaterON uczniowie klasy V i VIII naszej Szkoły dołączyli do tysięcy uczniów z całej Polski i napisali kartki pocztowe z życzeniami, wyrazami pamięci i wdzięczności dla żyjących nadal powstańców warszawskich. W ubiegłym roku wysłano aż  506 051 kartek. Obecne pokolenie ma już ostatnią szansę, by wyrazić słowa podziękowania i poznać osobiście tych, którzy 80 lat temu, gdy wybuchła najkrwawsza z wojen – II wojna światowa – ruszyli bronić Ojczyzny i o nią walczyć. Cieszymy się mogąc włączyć się do tej szlachetnej inicjatywy i pielęgnować pamięć o bohaterach powstania warszawskiego.