Zdrowe odżywianie

ŚNIADANIE DAJE MOC
 ,,Jedz zdrowo, wyglądaj bombowo”
Zdrowie jest bezcennym darem dla każdego człowieka. W związku z przekonaniem o słuszności tego stwierdzenia klasy I-III wraz z wychowawczyniami, oraz wychowawczynią świetlicy postanowiły przygotować zdrowe śniadanie.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach o zdrowym odżywianiu. Wysłuchały wierszy ,,Witaminowe abecadło”– St. Kraszewskiego, oraz ,,Warzywa i owoce”- Cz. Janczarskiego dowiedziały się co kryje się w owocach i warzywach, obejrzały prezentację multimedialną pt. „Zdrowe odżywianie”, ułożyły piramidę zdrowego żywienia, nie zabrakło również zagadek.
Celem zajęć było uświadomienie dzieciom potrzeby jedzenia drugiego śniadania.

Dzieci przyniosły z domu różne produkty. Część produktów  do śniadania wykorzystano z ,,Programu dla szkół”,  z których zostały ułożyły witaminowe wyspy – na wcześniej zaaranżowanym stole.
Kulminacyjnym punktem akcji było przygotowanie zdrowych  kanapek, których estetyczne wykonanie zachęcało do spożycia i zachwyciło poczęstowanych nimi pracowników Szkoły, uczniów innych klas. Wspólne przygotowanie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i radości.
Podczas spożywania wspólnego śniadania, zwracano także uwagę na kulturę jedzenia.
Cel akcji został osiągnięty. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki żywieniowe zaprocentują w dorosłym życiu naszych uczniów.