Piknik Rodzinny

Święto Rodziny

W związku ze Świętem Mamy, Dniem Dziecka oraz czerwcowym Dniem Ojca 26 i 27 maja uczniowie klasy II i III mieli zorganizowany przez wychowawczynie przy współpracy rodziców „Piknik Rodzinny”, na który przybyły dzieci z całymi rodzinami.

Klasa III z  panią Stanisławą Gruszczyńską o godz. 15.00 w Boże Ciało na terenie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Radzicach Dużych rozpoczęła wspólną zabawę. Natomiast dzień później drugoklasiści z panią Joanną Matysiak spotkali się w Giełzowie. W obydwu imprezach dzieci powitały rodziców częścią artystyczną, wychowawczynie zorganizowały konkursy rodzinne, np. wyścigi mam z książkami na głowie, skoki tatusiów w workach na czas, biegi tata i syn ze związanymi nogami, przeciąganie liny itp.

W czasie trwania pikniku nauczycielki w ramach programu „Książki naszych marzeń” zachęciły rodziców do przeczytania wierszy dla dzieci. Dorośli i uczniowie chętnie wsłuchali się w znane wiersze J. Tuwima, które również postarali się zaprezentować. Uroczystości zakończyła się wspólnym meczem piłkarskim tatusiowie kontra synowie z aktywnym udziałem rodzin – kibiców.