Święto Patrona Szkoły - konkursy

W ramach zbliżającego się święta naszej Szkoły – 19 lutego urodziny Mikołaja Kopernika,  nauczycielki Maryla Barul, Joanna Matysiak i Małgorzata Komar zorganizowały dwa konkursy: wiedzowy i plastyczny.

Konkurs szkolny
Test o patronie Mikołaju Koperniku
11 lutego br. został zorganizowany na godzinach wychowawczych konkurs wiedzowy. Wszyscy uczniowie naszej Szkoły od klasy I do klasy VIII pisali "Test o patronie Mikołaju Koperniku".
Przez dwa tygodnie uczniowie mogli przygotowywać się do niego czytając  „100 ciekawostek o M. Koperniku” wiszących na korytarzu szkolnym i świetlicy.
Wychowawcy wyłonili z każdej klasy trzech zwycięzców, którzy najlepiej i najszybciej rozwiązali test.

Laureaci:
Kl. I  1) Matysiak  Zuzanna 2) Wróblewska Lena 3) Urbańczyk Milena
Kl. II  1) Pogoda Wojtek 2) Husiatyńska Natalia 3) Mandecka Nadia
Kl. III  1) Wawrzyńczak Nikola 2) Rogulska Aleksandra 3) Kmita Oliwia
Kl. IV  1) Sarna Bartosz 2) Stępniak Julia 3) Będkowski Artur
Kl. V  1) Kęska Małgorzata 2) Żak Filip 3) Rogulska Tosia
Kl. VI  1) Wereszka Julia 2) Sobczyk Ola 3) Mandecka Lena
Kl. VII  1) Wołynkiewicz Kuba 2) Wołynkiewicz Kacper 3) Niezabitowski Tomek
Kl. VIII  1) Barul Kamila 2) Grzybek Zosia 3) Nowak Zuzanna

Również dziękujemy wszystkim przedszkolakom, którzy  rysowali i kolorowali portret M. Kopernika. Najpiękniejsze prace należą do: 3-4 latków- Leny Chochuł, Piotra Kubryna oraz Pawła Konewki.  W grupie 5-6 latków najlepsze prace wykonali - Malwina Saternus, Nadia Konewka , Zuzanna Pecyna.
Galerię prac można było oglądać w trakcie uroczystego apelu zorganizowanego z okazji Święta Patrona Szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.

Odbył się także konkurs plastyczny na najpiękniejszy plakat.
 W kategorii klas I-III. wygrała kl. I, w kategorii kl.  IV-VIII  - kl. VII. Dwie grupy przedszkolaków również zostają wyróżnione i otrzymują nagrodę, którą są vouchery do wykorzystania w wybranym dniu.

Rozstrzygnięty został także "Konkurs na LOGO Szkoły". Laureatem tego konkursu został uczeń kL - VII - Jakub Długosz.