Spotkanie z polcjantami

BEZPIECZNA SZKOŁA

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach  Dużych w roku szkolnym 2016/2017 wznowiła cykl zajęć profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa pod hasłem: „Jestem bezpieczny bo wiem, znam, umiem”  19 IX 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego z udziałem przedstawicieli opoczyńskiej drogówki KKP Opoczno – st. asp. Wiesław Stępień i sier. Jagoda Baran. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej:

• bezpiecznego poruszania się pieszego po drogach oraz dojazdu rowerem
  • dojazd autobusem szkolnym i środkami komunikacji prywatnej
  • właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia atakiem psów.

Przypomnieli uczniom o konieczności używania elementów odblaskowych szczególną uwagę zwrócili na zagrożenie drogowe z jakimi dzieci mogą się  spotkać  na co dzień. Dla uczniów spotkanie było ciekawą formą zdobywania i utrwalania wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań gościom, na które prelegenci udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Nasz placówka dba o edukację drogową. Systematycznie organizuje spotkania z funkcjonariuszami Policji i odbywają się zajęcia z wychowania komunikacyjnego prowadzone przez p. Danutę Biedrowską. Takie akcje profilaktyczne odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty – podkreśliła organizatorka poniedziałkowego spotkania p. Maryla Barul. Całość działań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa pilotuje dyrektor szkoły – Dorota Królik.