Na Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas IV - V  (5 marca) oraz VI - VII (3 marca) udali się na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego. Uczniowie zwiedzili Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej "Historii złotówki" oraz obejrzeli stałe wystawy: etnograficzną, przyrodniczą i historyczną.

Miło spędzili czas oglądajęc filmy w kinie Helios. Młodsi uczniowie obejrzeli film "Sonic. Szybki jak Błyskawica" będący historią najszybszego na świecie jeża Sonika, który próbuje odnaleźć swoje miejsce na nowej planecie – Ziemi. .Starsi film "Zenek" oparty na życiorysie Zenka Martyniuka, gwiazdy muzyki popularnej .

Największą atrakcją była wizyta w " Arenie Lodowej" - pierwszym, wielofunkcyjnym obiekcie, w którym mogą  trenować zawodnicy dyscyplin zimowych. Jedni uczniowie mieli  możliwość zrobić pierwsze kroki na lodzie inni doskonalili posiadane już umiejętności jazdy na łyżwach.  Arena mieści pełnowymiarowy, czterysta-metrowy tor do jazdy szybkiej, boisko do hokeja, jazdy figurowej oraz short tracku. To jeden z największych tego typu konstrukcyjnie obiektów w Polsce.