ŚDTM

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta zawsze odbywa się w ostatni piątek września. W tym roku odbyła się jej szósta edycja . Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypominania sobie tabliczki mnożenia po okresie wakacyjnym, a także uświadomić , iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

W ciągu całego tygodnia tj. od 26 do 30 września uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w szkole, domu jak i każdej nadarzającej się okazji. W sali komputerowej i przed klasą matematyczna powstały z tej okazji gazetki ścienne.

Dla uczniów klas młodszych p. Grażyna Gruszecka  przeczytała książkę L. Krzemienieckiej „Leśne rachuneczki”. Organizacja tej części akcji odbyła się we współpracy z biblioteka szkolną.

W klasach III – VI odbyły się konkursy pisemne i ustne z tabliczki mnożenia. Uczniowie , którzy pomyślnie napisali test i prawidłowo odpowiedzieli na zadawane pytania otrzymali tytuł MT Expert oraz prawo do sprawdzenia wiedzy innym.

Exspertami w szkole zostali:

Igor Gałecki , Martyna Golińska, Amelia Kałużna, Bartosz Kasicki, Albert Miśkiewicz, Roksana Pogoda, Jakub Szymański, Aleksandra Tkaczyk, Jakub Wolski, Wiktor Wrzosek, Kamila Barul, Karolina Błażejewicz, Szymon Jaworski,, Amelia Kwiecień, Maciej Matysiak, Zuzanna Nowak, Oliwia Piekarska, Justyna Rogulska, Krzysztof Szczepanik, Wiktor Tercjak, Kacper Uchroński, Julia Barska, Bartłomiej Majcherek, Mateusz Pękala, Bartłomiej Gruszecki.