Święto Narodowe

Jak każdego roku 11 listopada obchodzimy  Święto Niepodległości.  Z tej okazji 10 listopada uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych pod opieką p. Joanny Matysiak i p. Aleksandry Olak przygotowali uroczysty apel, który został rozpoczęty przemówieniem pani Dyrektor - Doroty Królik.

Wychowankowie poprzez inscenizację przypomnieli społeczności szkolnej, jak Polacy dzielnie walczyli o niepodległość Ojczyzny. Na zakończenie wszyscy z uwagą obejrzeli Animowaną historię Polski, ukazującą dzieje naszego narodu od jego powstania do momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tego dnia panowała w szkole odświętna atmosfera, którą dodatkowo podkreślał galowy strój każdego ucznia. Taka postawa świadczy o zrozumieniu doniosłości sytuacji i jest przejawem patriotyzmu uczniów.

11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele św. Łukasza w Drzewicy oraz wspólnie z nauczycielami złożyli wieniec pod pomnikiem na Placu Wolności.

Pamietając o poległych podczas wojny Radziczanach społeczność naszej szkoły uporządkowała pomnik obok straży pożarnej oraz złożyła wieńce i zapaliła znicze oddając cześć tym, którzy walczyli za Ojczyznę.