Dla uczniów i rodziców

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice!

Jest trudny czas, a my musimy się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Oto kilka wskazówek, jak uczyć się w domu, szybko, efektywnie i skutecznie. W tym okresie trudnym dla Nas Wszystkich pamiętajmy o bezpieczeństwie przebywajmy w domu, zadbajmy o nasze zdrowie, unikajmy miejsc, gdzie są skupiska ludzi.

Przestrzegajmy w domu zasad higieny oraz czystości pomieszczeń, w których przebywamy.

Uczniu!

1. Samodzielnie (np. przez e-dziennik) lub z pomocą rodzica nawiązuj kontakt z wychowawcą i nauczycielami.

2. Najlepsze efekty daje praca samodzielna!

3. Wszelkie wątpliwości co do formy, trybu czy treści nauczania na bieżąco zgłaszaj nauczycielowi (samodzielnie lub za pośrednictwem rodzica)

4. Czas spędzony przy komputerze nie należy niepotrzebnie przedłużać. Przerwy są obowiązkowe!

5. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w pracy z komputerem i w Internecie.

6. Pamiętaj o kulturze języka w komunikacji z nauczycielem (używaj zwrotów grzecznościowych)

7. Zaplanuj sobie czas na naukę (ustal godziny, w których będziesz się uczył; postaraj się, aby w tym czasie nic Cię nie rozpraszało)

8. Postaraj zadbać o korzystne otoczenie (prawidłowe oświetlenie, odpowiednia temperatura w pomieszczeniu; zadbaj o świeże powietrze np. regularnie wietrz pokój; na czas nauki zrezygnuj w swoim otoczeniu z towarzystwa rozpraszających osób)

9. Zadbaj o odpowiedni nastrój do nauki( negatywnie na naukę zdalną mogą wpłynąć takie czynniki wewnętrzne jak: złe samopoczucie, brak motywacji, przemęczenie fizyczne lub psychiczne)

10. Wykorzystaj do nauki wszystkie zmysły(słuchaj, notuj, rysuj, opowiadaj komuś o tym, czego się uczysz)

11. Regularnie powtarzaj zadany materiał.

12. Dbaj o wypoczynek, relaks oraz dobry sen.

Rodzicu!

1. Zachęcaj dziecko do samodzielnej pracy.

2. Sprawdzaj na bieżąco e-dziennik, stronę internetową szkoły

3. W miarę możliwości wspieraj (ale nie wyręczaj) dziecko w wykonywaniu

zadanych prac

Przykładowy rozkład dnia uczniowskiego w toku nauki zdalnej