„Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

XVI Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Cel: Konkurs Pomóż ocalić życie bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

Patron – bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Nazywany „obrońcą kołyski”. Mówił, że „Zadaniem Kościoła jest nie tylko teoretyczne głoszenie świętości życia, prawa do życia nienarodzonych, lecz także praktyczna obrona tego prawa”. Pomagał finansowo i organizacyjnie samotnym matkom i młodym dziewczynom w ciąży. Przygotowywał paczki żywnościowe i wyprawki niemowlęce, rozdawał lekarstwa. Był duszpasterzem służby zdrowia.

Terminy:  Na prace konkursowe czekamy do Dnia Świętości Życia (25 marca 2020 r.)

Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa iwynikające stąd zawieszenie zajęć w szkołach, termin nadsyłania prac konkursowych został przesunięty na 15 kwietnia 2020 r.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 6 czerwca 2020 r. podczas gali finałowej konkursu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie.

W kategorii plastycznej - prace plastyczne wykonały następujące uczennice: MAGDA CIEŚLIK - z kl.7, JULIA WERESZKA, ALEKSANDRA SOBCZYK i OLIWIA KASICKA -z kl. 6 oraz MARTYNA KONAT – z kl.5.

Konkurs przeprowadziła p. M.Grzybek .

Z niecierpliwością oczekujemy wyników, choć dla nas jesteście krzewicielami

godności i wartości życia człowieka.

DZIĘKUJEMY!