Zdrowo jem, więcej wiem

"Apetyt na zdrowie" czyli jak się zdrowo odżywiać?

Uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego w tym roku szkolnym biorą udział  w siódmej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Misja przywrócenia naszych dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha to nasze i Państwa wspólne wyzwanie. Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

W edycji JESIEŃ przedszkolaki i klasy I-III zrealizowały następujące zadania:

1.       Plakat zachęcający do zrezygnowania ze słodyczy.

2.       Najlepszy rysunek na śniadanie.

3.       Strefa aktywności – wybór najfajniejszych zabaw na świeżym powietrzu.

4.       Klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy.

5.       Najlepszy zestaw na drugie śniadanie.

ZACHĘCAMY RODZICÓW DO OBEJRZENIA STRONY www.zdrowjem.fundacjabos.pl