Zbliżają się święta!!!

Mamy kolejne dni, kiedy zostajemy w domu .Spędzajcie ten czas tak aktywnie jak tylko potraficie. Zbliżają się Święta Wielkanocne. Jest to czas wiary, miłości, nadziei, radości .Do Świąt trwa jeszcze konkurs na „Najpiękniejszą rodzinną kartkę wielkanocną”. Propozycja dla Was to krzyżówki, quiz wiedzy tematycznie związany ze świętami. Pamiętajcie, że ćwiczenia logiczne to bardzo dobra zabawa i rozrywka.

Powodzenia ! Bawcie się dobrze! Odpoczywajcie i koniecznie zostańcie w domu!

Do zobaczenia w szkole! Wszystkim Przedszkolakom ,Uczniom i Rodzicom życzymy wesołych, ciepłych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

W związku z epidemią koronawirusa w tym roku będą to święta wyjątkowe. Musimy zrezygnować z wielu zwyczajów, szczególnie tych związanych z wyjściem do kościoła. Pamiętajcie jednak o naszych tradycjach, starajcie się je pielęgnować w Waszych domach i świętujcie Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa w rodzinach. W „lany poniedziałek” bawcie się dobrze, ale z umiarem!

QUIZ WIEDZY –ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE

Odpowiedzi wysyłamy na e-maila:

m.barul@spradzice.szkolnastrona.pl

1. Kiedy święci się palmy?

2. Co robi się z palmami po niedzieli palmowej?

3. Co symbolizuje wielkanocne jajko?

4. Trwa 40 dni i poprzedza Święta Wielkanocne?

5. W nim znajduje się święconka?

6. Inaczej „Lany Poniedziałek”?

7. Kiedy spożywamy święconkę?

8. Jak nazywamy koszyczek z pokarmami do poświęcenia?

9. W jakiej porze roku obchodzimy Wielkanoc?

10. Jak nazywa się zielona, liściasta roślina, którą często dekorowane są koszyczki wielkanocne?