Śniadanie daje moc

Śniadanie to podstawa ....

Podobnie jak w roku ubiegłym w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w dniu 8 listopada 2016r. uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”

Uczniowie klasy wraz z wychowawczyniami przygotowali i spożyli posiłek połączony z przypomnienie ważnej roli śniadania zwłaszcza dla młodych rozwijających się organizmów, a także zasad zdrowego odżywianie się i wartości odżywczych warzyw i owoców.  Podobnie jak w poprzedniej edycji akcji dzieci robiły kolorowe kanapki i szaszłyki owocowo – warzywne.

W klasie II odbył się konkurs na najzabawniejszą kanapkę. „Artystyczne” kanapki przygotowali: Wojtek Miązek, Oskar Nowak, Bartosz Sobczyk, Patrycja Miązek i Tosia Rogulska.

Uczniowie klas wzajemnie częstowali się przygotowanymi zdrowymi smakołykami, dzieli się wrażeniami z procesu ich przygotowywania.

Wszystkie te działania z pewnością przyczynią się do utrzymania zdrowych nawyków żywieniowych uczniów, a także wzmocnią więzi wśród społeczności szkolnej.