Opowiadanie matematyczne

„Przygoda na planecie kół”

Mały Miś bardzo chciał wybrać się w niesamowitą podróż na planetę kół. Któregoś dnia udało mu się zrealizować to marzenie. Wsiadł do rakiety i poleciał w kosmos.

Gdy dotarł na miejsce powitały go radośnie koło żółte i koło białe. Postanowiły, że przedstawią mu swoich przyjaciół. Udali się więc razem do miasteczka, gdzie na placu zabaw spotkali dwa koła niebieskie i trzy pomarańczowe, jednak jedno z pomarańczowych bardzo się wystraszyło i uciekło. Wszyscy postanowili zgodnie, że muszą go poszukać. Szli uważnie rozglądając się i nawołując. Po drodze napotkali mamę białego koła, która przyłączyła się do poszukiwań. Jedno koło pomarańczowe przewróciło się, zdarło kolanko i musiało wrócić do domu. Pożegnało małego Misia i odeszło. Minęło dość dużo czasu a uciekiniera nadal nigdzie nie było widać. Mama białego koła musiała odebrać z przedszkola swoje dzieci, zatem nie mogła dłużej towarzyszyć pozostałym.

Nagle, za trójkątnym drzewem kompani zobaczyli coś pomarańczowego. To był tata kółka, które się schowało. Znał on ulubioną kryjówkę swojego synka, więc ruszył z nimi. W tym czasie koło niebieskie i żółte zgłodniały i pobiegły do restauracji, aby coś zjeść. Reszta przyjaciół dotarła do kolorowego namiotu, nieopodal domu zaginionego malucha. Wewnątrz chowało się przestraszone pomarańczowe koło. Misio wszedł do środka, przedstawił się i poprosił by dołączyło do wszystkich, którzy mu towarzyszyli, gdyż chce zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie przed powrotem na ziemię.

Po wykonaniu fotografii wszystkie koła postanowiły odprowadzić misia do rakiety. Ile kół żegnało Małego Misia?

Drodzy rodzice proszę o wykonanie z dziećmi kółek według opowiadania, oraz wykonanie fotografii w czasie zabawy.

Zdjęcia proszę przesłać na adres e-mail: d.jonczyk@spradzice.szkolnastrona.pl