Ważne informacje dla Rodziców

• rozpoczęcie roku szkolnego

Ze względu na trwający stan epidemii oraz obowiązujące wytyczne sanitarne na rozpoczęcie roku szkolnego do Szkoły zapraszamy tylko Uczniów oraz Rodziców przedszkolaków i uczniów klasy I. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego oraz o obowiązku dezynfekcji rąk i zasłaniania ust i nosa.

Prosimy o zapoznanie się z Procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 na terenie Szkoły P0dstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych.

• organizacja nauki

Każda klasa w tym roku szkolnym będzie mieć swoją salę, w której będzie się odbywała większość  lekcji, a nauczyciele będą przychodzić do uczniów.

Zgodnie z Wytycznymi do Szkoły mogą przyjść tylko uczniowie zdrowi, osoby z objawami infekcji nie będą wpuszczane do Szkoły. Dotyczy to także osób dorosłych – pracowników i opiekunów dzieci.  Z uwagi na stan epidemii prosimy o odbiór dzieci zaraz po zakończeniu zajęć lekcyjnych.

1 września br. Uczniowie otrzymają oświadczenia, z którymi Rodzice powinni się zapoznać, a podpisane przekazać do Wychowawców.

Maseczki będą obowiązywać wszystkich uczniów w przestrzeni wspólnej szkoły, to jest tam, gdzie nie można zachować dystansu (odległości) 1,5 metra czyli na schodach, korytarzach i w toaletach, a także w czasie apeli i innych uroczystości. Minister Edukacji Narodowej nie nałożył obowiązku noszenia maseczek w szkołach, ale dla bezpieczeństwa, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego zalecam je nosić. Nie trzeba ich nosić w czasie zajęć lekcyjnych.

• dzwonki, dowozy i odwozy

Nastąpiła zmiana dzwonków, lekcje zaczynamy o godz. 8.05. Jest to związane ze zmianą godzin dowozów i odwozów.

Wykaz dzwonków -

Przedszkole rozpoczyna pracę o 8.15. Plan pracy przedszkola będzie dostępny na stronie szkoły.

W czasie dowozu i wejścia do szatni uczniowie noszą maseczki. Przy wejściu do szkoły obowiązkowo dezynfekują ręce, a przedszkolaki po przebraniu się w szatni myją ręce w łazience.

• świetlica

Świetlica chwilowo została przeniesiona do małej sali obok sali gimnastycznej do czasu zakończenia remontu.

Z uwagi na zmiany w organizacji pracy świetlicy - Uczniowie mogą przychodzić do szkoły od godz. 7.50.

• numery autobusów, rozkład

Autobusy będą miały numery:

Dowóz i odwóz - linia 10 Strzyżów, Werówka, Radzice Duże, Świerczyna, Trzebina

Dowóz linia 11 Radzice Małe

Odwóz linia 12 Radzice Małe

Odwóz dzieci będzie także po 5 lekcji. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem dowozów i odwozów, jest dostępny na stronie szkoły i zadbać o punktualny odbiór dzieci z przystanków.