,,Poznajemy się” – warsztaty integracyjne w klasie I

4 września 2020r. odbyły się ciekawe i angażujące zajęcia – warsztaty integracyjno-adaptacyjne w klasie I, które przeprowadziła pani pedagog Grażyna Chałubińska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Drzewicy.

Celem zajęć było stworzenie dzieciom doświadczeń korygujących zaburzenia związane z funkcjonowaniem społecznym, przezwyciężanie nieśmiałości, wyrażanie swoich uczuć, budowanie dobrych relacji, przyjazne współdziałanie w klasie.

Uczniowie klasy I onieśmieleni początkiem nauki w szkole szybko włączyli się w różnorodne zabawy, zagadki, pomysłowe sposoby na zaangażowanie i integrację.

W czasie zajęć uczniowie mogli także utrwalać ważne wartości takie jak szacunek, godność, a także rozwijać współdziałanie między sobą poprzez gry i zabawy integracyjne.

Dzieci na koniec zajęć rysowały swój autoportret, który został wpięty w album ,,Nasza klasa I” i umieszczony w widocznym miejscu w sali lekcyjnej.

Wszyscy pierwszoklasiści chętnie uczestniczyli w zajęciach i świetnie się bawili.