2015.10.14

"Podróż w cudowny świat nauki" - ślubowanie klas I

Dzień 14 października był ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły.  31 uczniów zostało włączonych do braci uczniowskiej.  W cudowny świat nauki wprowadzili pierwszaków uczniowie z klasy IV z wróżką na czele.

Pierwszoklasiści przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Dorota Królik, witając gorąco rodziców, nauczycieli , a w szczególności bohaterów uroczystości – uczniów klasy  Ia i Ib.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym, co zostało nagrodzone głośnymi brawami  przez przybyłych na uroczystość rodziców. Swoją postawą udowodnili , że są gotowi do podjęcia nauki w klasie I i  złożenia ślubowania. Obiecali m.in.  być dobrymi Polakami i uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania  na uczniów naszej szkoły.

Uroczystość odbyła się na świetlicy szkolnej na tle pięknej scenografii  przygotowanej przez p. Barbarę Kaszubę. Do uroczystości ślubowania uczniów przygotowały panie Danuta Pękala i Krystyna Rogulska.

Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców , a później udali się na „słodki poczęstunek” przygotowany przez rodziców.

Ten świąteczny dzień długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.