"Sprzątanie świata" 2020

Tegoroczne Sprzątanie świata – Polska, odbywa się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Z tej okazji w dniu 16.09.20 roku w naszej szkole odbył się apel informacyjny na temat akcji "Sprzątanie świata". Pani Ewa Korycka przedstawiła historię akcji na świecie i w Polsce, oraz jej cele czyli uwrażliwienie uczniów na stan środowiska naturalnego oraz ich wdrażanie do segregacji śmieci. W tym roku  w szczególności zachęcamy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe.

W trakcie sprzątania uczniowie posiadają rękawiczki oraz maseczki i przestrzegają zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Każda klasa od I do VIII sprząta wraz z wychowawcą przydzielony teren. Powyższa akcja odbywa się w naszej szkole od wielu lat i w tym roku również ją kontynuujemy, chociaż odbywa się z przestrzeganiem reżimu sanitarnego.

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać.

Na apelu pani dyrektor Małgorzata Wawrzyńczak - Pawul oficjalnie przedstawiła skład wybranego szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W jego skład weszli:

• Szymon Chmielswski - przewodniczący SU
  • Bartłomiej Majcherek - zastępca przewodniczącego