Światowy Dzień Morza

Światowy Dzień Morza ustanowiony został przez Międzynarodową Organizację  Morską IMO z siedzibą w Londynie. Hasło tegorocznego święta brzmi "Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety"..

W dniu 24 września 2020 r. obchodzony jest Światowy Dzień Morza. Ministerstwo gospodarki morskiej i Żeglugi Śródlądowej udostępniło uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych 5 lekcji online w celu przybliżenia zagadnień dotyczących gospodarki morskiej, żeglugi i działalności polskich portów morskich oraz historii powstania Gdyni. W naszej szkole klasa VII uczestniczyła w dwóch lekcjach :

1."Polska bez własnego wybrzeża morskiego i własnej floty nie będzie nigdy ani zjednoczona, ani niepodległa"- od stuosobowej wsi do portu i Trójmiasta.

2. Przeładunki, kontenery, statki, żurawie- czyli jak działa port?

Powyższe zajęcia prowadzone były przez pasjonatów żeglarstwa i ludzi związanych z zawodami morskimi. Uczniowie mogli przybliżyć sobie wiele zagadnień związanych z morzem.

Koordynatorem działań była Pani Ewa Korycka.