Trzymaj formę w czasie pandemii

W dniu 18 listopada 2020 roku  w grupie  dzieci 6-letnich  i dla młodszych przedszkolaków odbyły się warsztaty poświęcone zdrowemu stylowi życia. W ich trakcie przedszkolaki poznawały zasady pozwalające utrzymać dobrą kondycję.

Poznały powody korzyści płynących z picia mleka i  spożywania przetworów mlecznych, jedzenia owoców i warzyw, dbania o higienę ciała i jamy ustnej oraz konieczności codziennego zażywania ruchu na świeżym  powietrzu. Nasze dzieci są w komfortowej sytuacji , gdyż każdy posiada własne  podwórko w związku z czym  wymagania związane z zachowaniem  dystansu nie stanowią dla nich problemu.  Na zakończenie zajęć przedszkolaki wspólnie konsumowały przygotowane owoce.

Dla klas I-VIII uczących się zdalnie proponujemy obejrzenie prezentacji . Mamy nadzieję, że uczniowie bardziej będą stosować się do przedstawionych zasad, co pozwoli im przetrwać ten trudny czas w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.  Pomysłodawczynią akcji  przygotowanej w trosce o zdrowie naszych uczniów była p. Ewa Korycka.