DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dnia 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono właśnie 21 listopada. W Polsce w tym dniu także świętujemy  Dzień Życzliwości.

Nasza szkoła jak co roku podjęła tą ważną akcję. Przedszkolaki w poniedziałek 23 listopada obdarowały wszystkich pracowników szkoły ,,wesołymi buźkami’’, które wykonały w piątek.

Następnie dzieci wymieniły się ,,buźkami” między sobą. Ze starszymi koleżankami i kolegami z kl. I-III podzieliliśmy się życzliwością on-line dzięki wychowawcom poszczególnych klas. Mimo pracy zdalnej uczniowie klasy II i III także przygotowali uśmiechnięte buźki, które rozdali swoim instruktorom i obsłudze pływalni w Przysusze, gdzie realizują program „Umiem pływać”. Integrując się z uczniami ze szkół z Idzikowic i Domaszna, także podarowali „uśmiechy” swoim koleżankom i kolegom przypominając, że taki dzień powinien być codziennie w naszym życiu.

Rodzice  przedszkolaków otrzymali od dzieci symbole życzliwości przy odbieraniu swoich pociech ze szkoły. Mamy nadzieję, że atmosfera życzliwości przeniesie się również na inne dni roku.

Wychowawcy: Bożena Stępień, Dorota Jończyk, Renata Larenta, Joanna Matysiak.