Światowy Dzień Pluszowego Misia

Każdego roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 118 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Przedszkolaki po raz kolejny uroczyście  obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z powodu  obostrzeń sanitarnych tego dnia przedszkolaki nie mogły przyjść do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami.Dla dzieci w tym dniu wychowawczynie Bożena Stępień, Dorota Jończyk i Renata Larenta przygotowały wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy,  misiowe tańce.

Dzieci poznały historię  pewnego nieudanego polowania i powstania pierwszego pluszowego misia. Nauczyły się także wierszyka, piosenki o misiach oraz wysłuchały przygody Kubusia Puchatka.

Wspólna zabawa zakończyła się  wykonaniem „misiowyh” kanapek i słodkim poczęstunkiem”. Wszystkie przedszkolaki otrzymały Dyplom uczestnika zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia.

W dodatkowym materiale historia pluszowego misia, zabawy, zgadywanki.