Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudniaz inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku,Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (ang. International Volunteer Day, IVD). Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, trud i dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi.

W naszej szkole już od trzech lat działa Szkolny Klub Wolontariatu. Uczniowie chętnie pracują na rzecz innych osób, dzielą się i wspierają.

Dlatego też wszystkim NASZYM WOLONTARIUSZOM z okazji święta życzymy mnóstwo sił i miłości.

Podjęliśmy następujące DZIAŁANIA :

Wolontariusze SKW pod opieką koordynatorek: pani E. Korycka, p. M. Drążkiewicz  i p. J. Matysiak przy współpracy z wychowawcami   podjęli następujące zadania w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021:

1.  Działania na rzecz Fundacji „SZKOŁO POMÓŻ I TY” – Zebraliśmy 200zł.
  2. „Tornister pełen uśmiechu”- zbiórka artykułów szkolnych dla uczniów z Ukrainy.

1. Podsumowanie całorocznej zbiórki korków przy współpracy z DCW Ofiarna dłoń

1. Zbiórka karmy i akcesoriów dla schroniska „PRZYTULISKO” w Drzewicy.

GRUDZIEŃ

1. ŚWIĄTECZNA PACZKA ŻYWNOŚCI  TAK POMAGAM– Akcja organizowana przy współpracy  z Caritas na rzecz uczniów potrzebujących z naszej szkoły.
  2. Organizacja Światowego Dnia Wolontariatu –Spotkanie z przedszkolakami.

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna.