Teatr w szkole

Troszczymy się o siebie i zwierzęta

Dnia 8 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli teatrzyk profilaktyczny ,,Supełki- nieoczekiwana zamiana miejsc’’. Celem spektaklu było rozwijanie empatii, wrażliwości i szacunku wobec zwierząt, kształtowanie opiekuńczej postawy wobec słabszych, motywowanie dzieci do wolontariatu.

Aktorzy pokazali widzom, że zwierzęta odczuwają ból i emocje, mają swoje niepowtarzalne osobowości oraz potrzeby. W trakcie fascynującej podróży po zwierzęcym świecie widzowie spotkali się z wygnaną papugą, mądrym gołębiem,  zapobiegliwym królikiem i innymi ciekawymi postaciami m.in. roztargnioną czarodziejką oraz przebiegłym hyclem.

Ta niezwykle zabawa i pouczająca historia chłopca zamienionego w psa za złe obchodzenie się ze zwierzętami  uświadomiła uczniom, że gdyby zwierzęta potrafiły mówić, to wytknęłyby nam ludziom wiele niewłaściwych wobec nich zachowań. Duża różnorodność postaci oraz interaktywny charakter przedstawienia sprawił, że wszyscy z radością i zainteresowaniem oglądali spektakl.

Na zakończenie  p. dyrektor D. Królik podkreśliła , że nie tylko właściwie należy obchodzić się ze zwierzętami, ale również należy być przyjacielskim w stosunku do siebie nawzajem. Ponadto, korzystając z okazji marcowego święta, złożyła życzenia wszystkim małym i dużym paniom.