Karnawałowy zawrót głowy

Karnawał- to czas zimowych zabaw i balów maskowych, rozpoczynający się w Trzech Króli i trwający do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową.

Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło!

Pierwszaki zaprezentowały się we wspaniałych strojach ekologicznych, własnoręcznie przygotowały maski i kotyliony.

Nie sposób było zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Uczniowie klasy II i III  pamiętając o zdrowiu, wykonali smaczne i zdrowe sałatki owocowe. Wszyscy wiemy, że zdrowie i ruch jest bardzo ważny w okresie zimowym, a szczególnie w okresie wirusowym.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w podawaniu balona, tańcu w parach z balonem, walc na gazecie, kto najszybciej zje jabłko bez użycia rąk, czyja piłeczka potoczy się najdalej czy zabawa z krzesłami.

Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami. Atrakcją były efekty specjalne: bańki mydlane.

Na koniec dzieci obejrzały film edukacyjny „Karnawał”, który przybliżył im tradycje związane z tym okresem roku, nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

Kolejny bal karnawałowy już za rok .

Uczniowie choć bawili się w reżimie sanitarnym, każda klasa w swoim gronie,  to i tak zabawa była przednia.