Dbamy o zdrowie - spotkanie z pielęgniarkami

Jestem tym co jem !!!

W ramach działań profilaktycznych zorganizowano w naszej szkole spotkanie z udziałem przedstawicieli Przychodni Rodzinnej „DOM-MED” z Jelni – p. Krystyną Wiktorowicz i Eweliną Podogrocką.

Głównym celem wizyty było uświadomienia dzieciom potrzeby dbania o zdrowie poprzez właściwe komponowanie składników żywieniowych  i aktywny tryb życia.

Panie pielęgniarki przeprowadziły  zajęcia obrazując zasady zdrowego odżywiania, dostarczyły uczniom wiedzę jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie organizmu, które powinny obowiązkowo znaleźć się w ich diecie, a których powinni  unikać.

Dzieci z uwagą i skupieniem słuchały jak zaproszeni goście w oparciu o konkretne przykłady opowiadali o zdrowej, ekologicznej żywności, o tym jak należy właściwie się odżywiać oraz dbać o przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia. Atrakcją spotkania był przeprowadzony przez panie pielęgniarki quiz wiedzy „Co jest zdrowe”. Dzieci wykazały się w nim dużą wiedzą na temat zdrowej żywności  za co otrzymały nagrody - owoce.

Mamy nadzieję, ze to spotkanie utwierdzi w dzieci w przekonaniu, że spożywanie zdrowej żywności bogatej w  witaminy i wartości odżywcze zapewni im prawidłowy rozwój. Pani M. Barul podkreśliła, iż  my jako szkoła dbamy o kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych uczestnicząc m.in. w programach „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”. Całość działań profilaktycznych koordynuje dyrektor szkoły – Dorota Królik.