Pierwszy dzień wiosny

19 marca uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami Barbarą Rogulską i Joanną Matysiak tradycyjnie jak co roku wybrali się nad rzekę Drzewiczkę. W kolorowym korowodzie z przepięknymi, wystrzałowymi, wiosennymi kapeluszami na głowach poszukiwaliśmy wiosny.

Z uśmiechem na ustach przy słowach wierszyka: Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, uciekaj do morza! Wiosnę nam przyprowadź! wrzuciliśmy w nurt rzeki prześliczną, ekologiczną Marzannę wykonaną przez Amelię i Oliwię Mastalerek z kl. II, z nadzieją, że zima odejdzie.

Podczas tej wycieczki również odwiedziliśmy OSP w Radzicach. Na ręce pana komendanta straży Marcina Bednarczykawręczyliśmy podziękowanie za trud i ciężką pracę wykonaną podczas zimy. Dzięki zaangażowaniu naszych strażaków, którzy zrzucali śnieg z dachu naszego budynku mogliśmy bezpiecznie korzystać z sal lekcyjnych. Również podczas tego spotkania komendant przybliżył uczniom pracę strażaków. Dzieci miały okazję obejrzeć specjalistyczny sprzęt i samochód strażacki.

W drodze powrotnej uczniowie obserwowali przyrodę budzącą się do życia.

Pierwszaki na powitanie wiosny udekorowały swoją klasę samodzielnie wykonanymi kwitami.