Majowe Święta w przedszkolu

30 kwietnia wszystkie Przedszkolaki przyszły do przedszkola w odświętnym stroju. W tym dniu tematyka zajęć dotyczyła Polski  i naszej małej lokalnej Ojczyzny. Dzieci wykonywały flagi, śpiewały patriotyczne piosenki .

6 - latki zostały zaproszone na zdalną akademię z okazji  3 maja – Święta Konstytucji, przygotowaną przez uczniów klasy IV pod kierunkiem pani Barbary Kaszuby. Uczestniczyły również w zaplanowanej przez wychowawczynię Bożenę Stępień i  panią Barbarę Kaszubę lekcji historii Poznajemy historię i kulturę swojej miejscowości (swojego regionu).  Przedszkolaki  rozmawiały o Polsce, a przede wszystkim  o historii swojej okolicy.

Następnie wszystkie Przedszkolaki 3,4,5 i 6 latki z flagami w ręku, udały się pod Pomnik Poległych Radziczan,  aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i w ten sposób uczcić pamięć o lokalnych bohaterach.

Przedszkolaki - nasi mali patrioci wraz z wychowawczyniami  Bożeną  Stępień, Joanną Barską i Renatą Larentą w ten sposób  obchodzili  zbliżające się majowe święta.