Questem po Drzewicy - wycieczka klasy VI

Uczniowie klasy VI pod opieką p. G. Gruszeckiej i M. Drążkiewicz uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Drzewicy. Tu  uczestniczyli w projekcie "Questem po Drzewicy - turystyczny charakter miasta. Łączymy Pokolenia!"

Wyprawę rowerową rozpoczęli z podwórka szkolnego by udać się w kierunku Drzewicy..

W gościnnym progu RCK czekała na nas pani Urszula Kalużna – reprezentująca Miejską Bibliotekę Publiczną w Drzewicy. Pani Urszula była naszym przewodnikiem i przybliżyła nam historię fabryki „Gerlach” oraz właścicieli Drzewicy.

Warto wspomnieć, że dwie uczennice z klasy VI Martyna Konat oraz Antonina Rogulska brały udział w tworzeniu questu. Uczestniczyły w kilkugodzinnych szkoleniach on-line oraz warsztatach stacjonarnych, podczas których poznały specyfikę tworzenia gry terenowej. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była nauczycielka Magdalena Drążkiewicz.

Główne założenia / priorytety wycieczki:

- współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną oraz Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy

- propagowanie turystyki pieszej i rowerowej oraz zdrowego stylu życia

- integracja międzypokoleniowa w środowisku lokalnym

- rozwijanie pamięci historycznej oraz uwrażliwienie młodzieży na walory turystyczno-krajoznawcze okolicy poprzez udział w innowacyjnej grze terenowej

- promocja gminy i miasta Drzewica: „Drzewica – poczuj pasję!”,; „Bezpiecznie w gminie Drzewica”.

Była to z pewnością atrakcyjna i edukacyjna forma spędzenia czasu.