Dzień Dziecka

Dzień Dziecka tradycyjnie obchodzony jest 1 czerwca. Został on ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu szkolnym. Jest nietypowym dniem wypełnionym zabawą radością i śmiechem.

W ramach szeroko pojętej integracji uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, grach planszowych i zręcznościowych. Natomiast klasy I – III świętowanie rozpoczęli od wyjazdu ze swoimi wychowawczyniami na basen. Organizatorem i prowadzącym gry zespołowe był p. Sławomir Lechowski.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zadbał o dobry nastrój – TOP lista ulubionych piosenek towarzyszyła zabawom oraz degustacji przygotowanego przez Radę Rodziców posiłku na który złożyły się kiełbaski z grilla, soczki i mus owocowy.

Jak co roku zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele naszych lokalnych władz:. Burmistrz Janusz Reszelewski i dyrektor ZEAS-u Agnieszka Kopytowska złożyli wszystkim uczniom i przedszkolakom życzenia z okazji ich święta, a dla osłody obdarowali ich  batonikiem.

Dzięki sprzyjającej pogodzie zabawa była przednia.