Zakończenie roku szkolnego 2020/21

Zakończenie roku szkolnego te jeden z najbardziej oczekiwanych przez wszystkich uczniowi dzień. W tym roku odbyło się ono 25 czerwca 2021r.

Po roku nauki wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali promocyjne świadectwa. Najlepsi uczniowie świadectwa, dyplomy i nagrody odebrali  z rąk dyrektora szkoły p. Małgorzaty Wawrzyńczak – Pawul.

Ze względu na  bezpieczeństwo sama uroczystość została podzielona. Jako pierwsi odebrali swoje świadectwa uczniowie klas najmłodszych, następnie klas VI – VI.

Najbardziej uroczysty charakter miało zakończenie klas VII i VIII. Uczniowie tych klas na zakończenie przygotowali krótką część artystyczną. Ze strony uczniów klasy VIII posypały się podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły oraz rodziców.

Najstarszych uczniów swoja obecnością zaszczycił burmistrz Gminy Drzewica Janusz Reszelewski, który pogratulowały naszym 18-stu absolwentom sukcesów w nauce. Podkreślił on znaczenie dobrej współpracy między władzami samorządowymi, a szkołą w realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczych szkoły, w tym zapewnieniu uczniom technicznych środków ich realizacji.

Wraz z dyrektor szkoły oraz wychowawczynią klasy VIII p. Ewą Korycką dokonał on wręczenia świadectw i nagród dla wszystkich absolwentów oraz nagrody ufundowanej przez gminę dla najlepszego ucznia, którą w tym roku otrzymała uczennica klasy VII Ola Sobczyk.

Natomiast w roku szkolnym 2020/21  tytuł najlepszego absolwenta Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika  w Radzicach Dużych przyznano Jagodzie Wosek. Tytuł  „Discipulus Copernici” jest przyznawany po raz drugi  przez naszą szkołę.  W tym roku Jagoda odebrała go 25 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas VII-VIII.

Uczennica wielokrotnie reprezentowała szkołę w konkursach szkolnych, lokalnych i krajowych. Uczestniczyła w konkursach artystycznych, językowych oraz religijnych. Przez cały czas nauki w szkole osiągała wysoką średnią ocen oraz wzorowe zachowanie, pracowała w samorządzie uczniowskim. Ponadto aktywnie pracowała w Szkolnym Klubie Wolontariatu biorąc udział w różnego rodzaju akcjach, zbiórkach i przedsięwzięciach. Uczestniczyła w akademiach i uroczystościach szkolnych oraz inicjowała wiele wydarzeń klasowych. Lubiana w klasie, życzliwa, szlachetna, o wysokiej kulturze osobistej i potrafiąca do wszystkich odnosić się z szacunkiem. Niewątpliwie Jagoda posiada cechy, które pozwolą jej godnie nosić tytuł „Discipulus Copernici”.

Również uczniowie klasy VII na pożegnanie wręczyli swoim starszym kolegom i koleżankom pamiątkowe statuetki.

Nie zabrakło podziękowań dla przybyłych rodziców, za zaangażowanie się  w pracę szkoły i wspieranie jej działalności.

W tym roku pożegnaliśmy nie tylko uczniów klasy ósmej, ale również nauczyciela j. angielskiego p. Magdalenę Drążkiewicz oraz pedagoga p. Renatę Larentę. Obie panie od nowego roku szkolnego będą pracowały w Drzewicy, choć w różnych placówkach.

Wszyscy cieszymy się z nastania wakacji. Odpoczywajmy więc aktywnie po pandemicznym roku szkolnym.

Do zobaczenia po wakacjach.