5 - lecie Szkolnego Klubu Wolontariatu

W tym roku szkolnym mija 5 lat działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu  w Radzicach Dużych. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podsumowujący naszą dotychczasową działalność i promujący ideę wolontariatu wśród uczniów.

Cała społeczność szkolna przygotowała plakaty i ubrała się odświętnie. Z tej okazji zaprosiliśmy p. Dominika Niemirskiego prezesa Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”, to jego właśnie działalność zainspirowała nas do utworzenia SKW   w naszej szkole. W 2016 roku był pierwszym zaproszonym gościem, jako OSOBOWOŚĆ-WOLONTARIUSZ, którego warto naśladować. Nasz klub powstał z inicjatywy p. Ewy Koryckiej,  p. Joanny Matysiak i p. Magdaleny Drążkiewicz, którą obecnie zastępuje p. Katarzyna Czarnecka.  W przeciągu 5 lat  na rzecz klubu pracowało 52 uczniów. Średnio w ciągu każdego roku podejmowanych było 10 akcji.

W przeciągu 3 miesięcy roku szkolnego 2021/2022 podjęliśmy następujące działania:

„Szkoło pomóż i TY”    - 108 zł

Kiermasz słodkości z okazji Dnia Chłopaka –  bony dla 8 osób z naszej szkoły -542zł

„Dzień Ubogich” Caritas – 327 zł

Zbiórka karmy – 180 zł

Kiermasz słodkości na Sztandar szkoły – 135 zł

Zbiórka na rzecz domów Dziecka – DCW „Ofiarna dłoń” – 235 zł

Razem nasze działania w liczbach to 1 527 zł

Oczywiście nie zapominamy o zbiórce korków, która trwa cały rok. W roku szkolnym 2020/2021 udało nam się zebrać 102kg korków na rzecz funduszu pomocowego DCW.

BRAWO DLA WSZYSTKICH!   Dziękujemy J

Pamiętajmy:„Człowiek  jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II