Świąteczna świetlica

Idą Święta !!!  Okres Bożego Narodzenia to bez wątpienia największe i najbardziej wyczekiwane wydarzenie dla wszystkich. Każdy kraj posiada wiele własnych tradycji   i symboli związanych z celebracją tych świąt, jednak w Polsce Boże Narodzenie, to bardzo uroczysty i szczególny czas.

Zwyczaje związane z tym pięknym , rodzinnym świętem,  upamiętniającym narodziny Jezusa Chrystusa obchodzone są z wielkim szacunkiem od pokoleń.  W tym szczególnym czasie każda polska rodzina ozdabia choinkę, dzieli się opłatkiem, śpiewa kolędy, wymienia prezentami i przygotowuje na przyjście Jezusa Chrystusa. Również uczniowie naszej szkoły przygotowują się do świąt poprzez szereg przedsięwzięć min. dekoracje sal lekcyjnych, konkurs na najpiękniejszą kartę świąteczną, najdłuższy łańcuch  choinkowy itp. Najpopularniejsze zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce: pierwsza gwiazdka na niebie, modlitwa przy wigilijnym stole, dzielenie się opłatkiem, wieczerza wigilijna, puste miejsce przy stole, kolędy i prezenty, pasterka.

Świetlica przygotowała się na ten wyjątkowy czas przygotowując dekoracje świąteczne, śpiewając kolędy, dzieląc się własnymi przeżyciami związanymi z Bożym Narodzeniem.