"Solidarni z Ukrainą" - podsumowanie

27 kwietnia 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Drzewicy podsumowana została pierwsza edycja akcji  "Solidarni z Ukrainą", organizowanej przez Gminę Drzewica oraz Drzewickie Centrum Wolontariatu. Zbiórka zakończyła się wielkim sukcesem. Przyniosła blisko 580 paczek i ponad 19.100 artykułów rzeczowych, które trafiły do potrzebujących obywateli Ukrainy.

Przypomnijmy nasi uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Radzicach Dużych zebrali w ramach akcji:

• artykuły spożywcze i chemiczne
  • 307 zł podczas Kiermaszu Słodkości. Kwota przeznaczona na zakup przyborów szkolnych dla uczniów z Ukrainy
  • 15 worków z używaną odzieżą, foteliki, leżaczek, pampersy, które przekazaliśmy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej
  •  wsparliśmy również rodzinę ukraińską, która gościła przejazdem w naszej szkole oraz przekazaliśmy paczki rzeczowe dla rodzin zamieszkałych w Radzicach Dużych i Małych.

Za pracę społeczną podczas działań pomocowych partnerzy, koordynatorzy i wolontariusze akcji „Solidarni z Ukrainą” otrzymali oficjalne podziękowania z rąk Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego. Dyplomy uznania dla całej naszej społeczności szkolnej otrzymała pani Dyrektor Małgorzata Wawrzyńczak-Pawul i Joanna Matysiak koordynator Szkolego Klubu Wolontariatu.

W naszej szkole obecnie uczy się 8 osób ukraińskiego pochodzenia. Nasi uczniowie i nauczyciele z otwartym sercem przyjęli ich do naszej społeczności.

Dziękujemy WSZYSTKIM serdecznie za zaangażowanie i gorące serca.

Koordynator Szkolego Klubu Wolontariatu Joanna Matysiak