Konkurs na "Ekozabawkę"

Z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole został zorganizowany przez nauczyciela biologii i opiekuna SKO konkurs na „Ekozabawkę”. Celem konkursu było uświadomienie uczniom konieczności segregowania odpadów oraz ochrony środowiska naturalnego. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem o które należy dbać i każdy powinien wnieść do jej ochrony swój mały wkład, a jednym ze sposobów może być recykling.

Konkurs plastyczny skierowany był  do wszystkich uczniów i przedszkolaków. Polegał na stworzeniu zabawki z wykorzystaniem surowców wtórnych. Zostały na niego złożone 34 prace. Techniki ich wykonania były bardzo pomysłowe i ciekawe, a wszystkie  przygotowane  zabawki dały odpadom „drugie życie”.

Wyłonienie zwycięzców konkursu odbyło się w wyniku ogólnoszkolnego głosowania. Łącznie oddano 228 głosów.

I miejsce z liczbą głosów 36 zajęła praca  Miłosza Aderka z oddziału przedszkolnego (kod pracy 28)

II miejsce z liczbą głosów 21 zajęła praca  Leny Wróblewskiej z klasy II (kod pracy 13)

III miejsce z liczbą głosów 18 zajęła praca  Amelki Mastalerek z klasy III (kod pracy 20)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom twórczej kreatywności oraz tego, że zapewne już widzą jak troszczyć się i oszczędzać naszą Ziemię.

Organizatorem konkursu były: Ewa Korycka i Małgorzata Komar.