Wycieczka na spektakl teatralny pt.: „Roszpunka”

3 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego do Radomia. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas I - III.

Celem wycieczki było:

• podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu,
  • umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo,
  •  uwrażliwienie na piękno,
  •  krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.

Kiedy dotarły na miejsce z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu.

,,Roszpunka” to  niemiecka baśń ludowa została po raz pierwszy spisana przez braci Grimm i opublikowana w 1812 roku w zbiorze Baśni - to nie tylko historia dziewczynki, ale też przezabawne historie połączone z magią i dawnymi zwyczajami.
Dzieci były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Wiele emocji wzbudziły wśród nich bajeczna sceneria, barwne kostiumy aktorów, nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru, mogły aktywnie włączać się w dialog z aktorami.
Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci. Brawa i owacje na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia.

Do szkoły powróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii.