Konkurs pieśni i poezji patriotycznej

XIV Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją ojczyznę"

8 uczestników naszej placówki reprezentowało godnie jak przystało na patriotów Szkołę Podstawową w Radzicach Dużych na XIV Diecezjalnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją ojczyznę" - eliminacje regionalne w RCK w Drzewicy.

Wśród około 200 uczestników rywalizujących w dwóch kategoriach poezji patriotycznej i pieśni w grupie przedszkolnej Nikola Wawrzyńczak wywalczyła III miejsce za recytację wiersza "Polska jest wspaniała" Iwony Romanowskiej. W kategorii I-III  swoje wiersze przedstawiły z kl. III Daria Witoń - "Ojczyzna" Marii Konopnickiej, Aleksandra Sobczyk " Naprzód" Józefa Relidzyńskiego i Tatiana Nowak - "Niepodległa, niepokorna" Janusz Szczepkowski, która zajęła II miejsce.

W kategorii kl. IV-VI - poezja  reprezentowali naszą szkołę Zuzanna Nowak - "Tu" Józef Bieniecki i Kamila Barul z kl. V - "Żołnierz polski" Władysław Broniewski oraz Albert Miśkiewicz z kl. VI - "Polska" Konstanty Ildefons Gałczyński.  Jagoda Wosek z kl. IV wystąpiła śpiewając piosenkę pt. " Pamięć w nas" muz. Adam Skorupa, sł. Grażyna Orlińska